Reklama
Chomutov má nový plavecký areál

Chomutov má nový plavecký areál

22. 10. 2012

V Chomutově otevřeli nový plavecký areál. Aquasvět má dva tobogány, pětadvacetimetrový bazén nebo „divokou řeku“. Bazén je součástí areálu bývalých kasáren na Zadních Vinohradech, kde stojí i nové kino, atletický a fotbalový stadion či hokejová hala. Do revitalizace bývalých kasáren město investovalo téměř 1,5 miliardy korun, přes 70 procent částky získalo z evropských dotací.


Ve velkém bazénu nepravidelného tvaru mohou návštěvníci využít takzvanou divokou řeku, tedy proudový kanál, masážní trysky a lavice, houpací bazén, skluzavku, šplhací síť, vodní stěnu, perlivý gejzír, vodní zvon a vodopády. Tobogány jsou v areálu dva, stosedmimetrový klasický a stojedenáctimetrový, na kterém se jezdí v nafukovacích duších. K dispozici je vířivka a pro děti brouzdaliště s klouzačkou ve tvaru pirátské lodě. Kondiční a závodní plavci mohou využívat pětadvacetimetrový bazén s osmi drahami. Oddělený od ostatních atrakcí je bazén pro plavání s kojenci. Neplavci mohou plavce sledovat z tribuny pro 200 lidí.
Areál provozuje příspěvková organizace města Kultura a sport Chomutov. Hodinové vstupné pro dospělé bylo stanoveno na 95 korun, celodenní na 220 korun. Pro děti stojí 75 korun za hodinu a 170 korun za celý den.
zpráva ČTK
 


Katalog produktů

Komentáře ke článku

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvekPřihlášení
Reklama

DŮM A BYT

Hyundai i20: výhodnější, než kdy před tím

MODERNÍ BYT

Lampa Lightwing nemá jen lehká křídla

MŮJ DŮM

20 let Haas v České republice

STAVBA WEB.CZ

Národní superpočítačové centrum Ostrava

 

Redakční systém WebRedakce
NETservis s.r.o. © 2014

© Business Media, s. r. o., 2007–2010
Mapa webu   XML Sitemap  RSS kanál