Reklama
Přestavba administrativní budovy firmy JAF HOLZ v Rokycanech s použitím materiálů FERMACELL

Přestavba administrativní budovy firmy JAF HOLZ v Rokycanech s použitím materiálů FERMACELL

21. 3. 2012

Rakouská rodinná firma JAF HOLZ, výrobce širokého sortimentu dřevěných velkoplošných materiálů, řeziva a dýh (52 poboček ve 14 zemích včetně České republiky) se po 12 letech existence rozhodla rozšířit své administrativní zázemí v Rokycanech. Stalo se tak v roce 2011 formou nástavby, kterou s využitím materiálů FERMACELL realizovali montážníci firmy Atrium Horažďovice.


 
Na nosných montovaných stěnách nástavby byla z důvodů požadavků investora na požární a statickou odolnost a vysoké požadavky na útlum zvuku použita stěna 1HT11 s dřevěnou konstrukcí a předsazenou stěnou z 15mm sádrovláknitých desek FERMACELL. Stěna s touto konstrukcí má vzduchovou neprůzvučnost Rw = 43 dB a i díky tomu je ideální kromě administrativních budov pro nemocnice či bytovou výstavbu. Na stropní konstrukci rokycanské nástavby byla položena 4–6 cm silná vrstva vyrovnávacího podsypu FERMACELL, 150mm vrstva polystyrenu a 25 mm podlahový prvek FERMACELL 2E22. Podlahový prvek FERMACELL 2 E 22, tvořený dvěma 12,5 mm silnými deskami FERMACELL, slouží jako nášlapná vrstva, současně však zlepšuje kročejovou i vzduchovou neprůzvučnost.
 
Ve sprchách byl použit FERMACELL Powerpanel TE Systém pro podlahovou vpusť, který tvoří prvek podlahové vpusti/sprchy a odtoková souprava, volitelně s vertikálním nebo horizontálním odtokem. Tento systém pro podlahové vpusti není jen podporou bezbariérového bydlení, nýbrž vychází vstříc i architektům a projektantům, kteří hledají moderní ekonomická řešení. Prvky se skládají ze dvou desek Powerpanel TE pro mokré prostory, dolní deska má tloušťku 10 mm a přesahuje na obvodu jako instalační základ o 50 mm, horní deska je na vnějším okraji silná 25 mm a snižuje se spádem cca 2 % směrem k otvoru. Realizace sprchového prvku FERMACELL je velmi rychlá, v nabídce jsou navíc různé velikosti (500x500 mm, 1000x1000 mm a 1200x1200 mm).
podle podkladů společnosti FERMACELL
 
 


Katalog produktů

Komentáře ke článku

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvekPřihlášení
Reklama

DŮM A BYT

Kde se přestavuje, tam se i bourá

MODERNÍ BYT

Medvěd poslouží jako roztomilý stolek i police

MŮJ DŮM

VIDEO: Zděný dům za jeden měsíc

STAVBA WEB.CZ

Obrazy krásy a spásy. Gotika v jižních Čechách

 

Redakční systém WebRedakce
NETservis s.r.o. © 2014

© Business Media, s. r. o., 2007–2010
Mapa webu   XML Sitemap  RSS kanál